Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hediyelik Eşya Nasıl Seçilir ?
#1
Aslına bakılırsa dünyadaki en zor işlerden birisi de hediye seçimidir. Arkadaşınıza, sevgilinize veya ailenize bazı özel günlerde hediye almak gerekir. Hediyelik eşya seçerken bilinmesi gereken bazı şeyler vardır.


1- Hediye alınacak insanı can kulağı ile dinleyin. Hediye alınacak kişi ile televizyon reklamlarını izleyebilirsiniz. Ve ya o insanla bir alışveriş merkezine giderek gezin. O vitrinlerin önünden durduğu zaman hoşuna giden ürünleri aklınızda tutun. Hediyelik eşya almadan önce ilk görev, onu gerçekte ne istediğini anlamaktır.

2- Hediyelik eşya alacağınız insanın yakın çevresinden fikir alın. Eğer hediyenin gideceği insanla o zaman içerisinde fazla görüşme imkanınız yoksa, yakınları ile iletişime geçin. En yakın arkadaşları, iş arkadaşları veya kardeşi size ipucu verebilir. 3- Hediye alacağınız insana direk sorun. Eğer onun istediğini hiçbir şekilde öğrenemiyorsanız ve o da zor beğenen bir insansa, ona direk sorabilirsiniz. Bu sürprizi yok eder ve karşınızdaki insanı mahcup bir duruma sokabilir ancak ona istemediği bir hediye almaktansa sormak daha akıllıcadır.

4- Siz ne alırsanız beğeneceğinizi söyleyen kişiler sadece hatırlaman önemli diyenler, hiçbir hediye istemediğini söyleyenlere aldanmayın.

Alınmaması Gereken Hediyelik Eşyalar
Alaycı Hediyeler; Babanıza hiçbir zaman dışarıda giymeyeceği, örneğin yılın babası yazan bir tişört almayın. Ancak ilk defa baba olacak bir arkadaşınıza heyecanına katkı sağlamak için bu tür bir tişört alabilirsiniz.

Giyim Kuşam; Bedenini tam olarak kestiremediğiniz insanlara kıyafet almayın. Bir de onlara alınmış olan şeyi doğru beden ile değiştirmek gibi bir zorunluluk ortaya çıkar. Bu tür durumlarda hediye çeklerin tercih edebilirsiniz.[/font][/size][/color]

Biblolar; Biblolara düşkün olan birisine bu tarz bir hediye alabilirsiniz. Diğer türlü biblolar işe yaramaz, onları nereye koyacağını kimse bilemez.

Saldırgan Hediyeler; Kişinin kusurunu yüzüne vuran hediyeler almaktan uzak durun.
Bul
Alıntı
Thanks given by:


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  2018 Tektaş modası nasıl olacak Pinarsimsek 0 0 20-11-2017, Saat: 10:55
Son Mesaj: Pinarsimsek

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi